Beskydská laťka 2019 opět jako HJ Grand Prix

Blíží se nový rok a s ním i tradiční Beskydská laťka. Závod ve skoku vysokém s nezaměnitelnou atmosférou, světovými výkony a čtyřmi tisícovkami diváků v hledišti hokejové Werk arény slibuje opět skvělou podívanou. Letošní rok se povedl na jedničku. Nový rekord Beskydské laťky 235cm vytvořil Rus Danil Lysenko a překonal tím rekord 234cm v držení Katařana Mutaze Essa Barshima a také Rusa Ivana Uchova. V ženách překonala 195cm a zvítězila Levern Spencer z ostrova sv. Lucie, která by neměla chybět ve startovním poli ani v tomto ročníku. Její osobní rekord je 198cm. S osobním rekordem rovné dva metry je na startovní listině Italka Alessia Trost, která tímto výkonem vyhrála Beskydskou laťku v roce 2013. Sestavu doplní závodnice z Velké Británie Morgen Lake s osobním rekordem 197cm. Také ona má již zkušenosti startu na Beskydské laťce.

Ve startovním poli mužů nechybí loňský stříbrný medailista z Beskydské laťky, oblíbený Polák Sylwester Bednarek. Loni sváděl boj s Danilem Lysenkem a překonal skvělých 233cm. Premiéru v Beskydské laťce bude mít Číňan Yu Wang, která má osobní rekord také 233 a v tomto roce vyhrál podruhé Asijské hry. Skvělým osobním rekordem se může pochlubit Majd Eddin Ghazal ze Sýrie, který by na Beskydské laťce skákal poprvé. Z první světové desítky by do Třince měl ještě dorazit i Běloruský reprezentant Maxim Nedasekau (os. r. 233cm), který měl letos hvězdnou sezónu. Teprve dvacetiletý mladík překvapil ziskem stříbrné medaile na letošním ME v Berlíně, šestý byl na halovém MS a třetí místo vybojoval na zářijovém Kontinentálním poháru v Ostravě.

Stejně jako loni vytvoří Beskydská laťka společně s Hustopečským skákáním High Jump Grand Prix, které bude startovat 26. ledna právě v Hustopečích a poté se přesune k nám do Třince. Pevně věříme, se nám podaří přilákat ještě další jména z TOP dvacítky, a že zvučné startovního pole spolu s nabitou Werk arénou opět vytvoří jeden z nejatraktivnějších závodů halové sezóny.