Beskydská laťka 2018

Předposlední lednový den roku 2018 bude ve znamení tradičního výškařského meetinku Beskydská laťka. 26. Ročník bude hostit opět nejlepší světové skokany do výšky i talentovanou mládež. V dopoledním programu se představí žákovské kategorie. Odpoledne pak bude patřit juniorům a konečeně hlavní kategorii ženám a mužům.

Už první jména, která potvrdila start v Třinci naznačují, že se máme na co těšit. V soutěži žen se představí  známá ruska Irina Gordeyeva, která  se už několikrát přenesla přes magickou dvoumetrovou hranici (OR 204 cm), nejlepší současná kanadská výškařka Alex Treasure má osobní rekord 194 cm z OH v Rio de Janeiro a výborným osobním rekordem 198 cm se může pochlubit i Naděžda Dusanova z Uzbekistánu. Další skvělou sedmibojařkou a výškařkou je Yorgelis Rodrigue, která skončila čtvrtá v sedmiboji na letošním MS a ve výškařském sektoru předvedla výkon 195 cm.

Mezi mužema potvrdili účast již třinecká stálice Andriy Protsenko. Závodník s osobním rekordem 240cm letos pokořil 230cm a bude zdárným soupeřem například pro poláka Sylwestra Bednarka, kterému se letos výtečně dařilo nejen v halových závodech, kde obhájil loňské druhé místo na Mistrovství Evropy ale i venku s výkonem 232cm. Mezi již zkušenými závodníky se bude pokoušet prosadit devatenáctiletý brit Tom Gale, jehož výkonnost letos vyskočila na rovných 230cm.

 

 

 

 Generální partneři:

 

 

      

 

 

   Hlavní partneři:

 

    

 

   

 

 

 

 

                                

 

 

        

 

 

 

 

 

,